Landprojekt - stavba města z Lego® kostiček o rozměru 8 x 3,5 metru. Společně s dětmi od 6 do 12 let vymyslíme a postavíme báječné město ve třech dnech. Čtvrtý den jej ukážeme všem. Legoprojekt podporuje dětskou kreativitu a ukazuje na důležité životní principy prostřednictvím biblických příběhů.

Děti jsou darem od Boha. To je důvod proč pro ně chceme to nejlepší. Má to cenu je podporovat v jejich životních zápasech.

Každý pracovník potřebuje místo, kde může načerpat. Snažíme se, aby takovým místem byla každoroční konference pro pracovníky s dětmi. Inspirace, nové podněty a nápady, modlitby, společenství s dalšími služebníky – to je něco, co se dá jen těžko nahradit…

Každý pracovník potřebuje místo, kde může načerpat. Snažíme se, aby takovým místem byla každoroční konference pro pracovníky s dětmi. Inspirace, nové podněty a nápady, modlitby, společenství s dalšími služebníky – to je něco, co se dá jen těžko nahradit…

Rodičovství chce odvahu a velké povzbuzení. Konference pro rodiče bývají dobrou zastávkou pro ty, kteří chtějí dobře budovat rodinu a hledají inspiraci a povzbuzení pro výchovu vlastních dětí. A děláme to i tak, že se kvalitně postaráme o děti rodičů, kteří na konferenci dorazí.

Rodičovství chce odvahu a velké povzbuzení. Konference pro rodiče bývají dobrou zastávkou pro ty, kteří chtějí dobře budovat rodinu a hledají inspiraci a povzbuzení pro výchovu vlastních dětí. A děláme to i tak, že se kvalitně postaráme o děti rodičů, kteří na konferenci dorazí.

Děti nás dokáží vždy překvapit. Překvapením pro mnohé může být to, že misie neznamená jen rovníkovou Afriku, ale že jsou to všechna místa, kam nás Bůh postavil – ať už to je rovníková Afrika nebo městečko v Česku.

Burza nápadů

Podělte se s námi o své osvědčené nápady a materiály pro práci s dětmi.
Máte-li materiál, obrázek, recenzi nebo nějaký text, který bychom zde mohli uveřejnit, budeme rádi, když nám jej zašlete prostřednictvím tohoto formuláře. Vyplňte prosím popis materiálu a kategorii, do kterého byste jej zařadili. Nebo můžete svůj nápad poslat na deti@cb.cz
Děkujeme.

Konference pro rodiče - Pavel Raus - Soužití generací v rodině

Datum: 
19.10.2013, 9:00 - 15:00
Místo: 
Archa Pardubice

Tradiční podzimní konference Dětského odboru pro rodiče.

Setkání pro všechny, kteří chtějí dobře budovat svou rodinu a hledají inspiraci a povzbuzení, ať jsou pokročilí či začátečníci.

Náš host PAVEL RAUS otevře témata týkající se Soužití generací v rodině.

Místo konání konference: ARCHA, Pardubice, Lonkova 512.

Mapa, kde je pardubická ARCHA zde.

Zahájení v 9:00 hod - závěr v 15:00 hod.

Plakátek k tisku je ke stažení zde.

Hlavní řečník: Pavel Raus

Ing. Pavel Raus, M.A. et M.A. (*1955) vystudoval klinickou psychologii a teologii na Wheaton College ve Wheatonu v Illinois v USA. Pavel vyučuje na Evangelikálním teologickém semináři v Praze, kde také vede katedru pastorace. Zabývá se oblastí vztahů, manželství a rodiny, sexuality, pastorace a syndromem vyhoření. Pavel se svojí manželkou Júlií se v rámci křesťanské organizace Parakletos věnují manželstvím. Pořádají semináře a konference k různým tématům a otázkám, se kterými se potýkají dnešní manželství a rodiny. Pavel se specielně věnuje roli otce a povzbuzení otců v jejich jedinečné úloze v životě svých dětí. Pavel a Julka mají dvě dospělé dcery a žijí ve Vysokém Mýtě.

PROGRAM KONFERENCE

9:00 – 9:20 úvodní slovo (Roman Neumann) a pardubická hudeb. skupina

9:20 – 10:40 přednáška: Boží záměr s rodinou (Pavel Raus)

10:40 – 11:00 přestávka s občerstvením

11:00 – 12:20 přednáška: Úkoly každé z generací (Pavel Raus)

12:30 – 13:30 oběd

13:30 – 14:30 přednáška: Příležitosti a nebezpečí společného soužití (Pavel Raus) 

14:30 – 14:50 diskuse, dotazy...

14:50 – 15:00 závěr s modlitbami

 

Fotografie ze setkání zde.

MOŽNOST PARALELNÍHO PROGRAMU PRO DĚTI

Letos je připraven i paralelní program pro děti, aby se mohli zúčastnit oba rodiče a třeba i prarodiče společně s nimi. Děti jsou tedy vítány!

 

KONFERENČNÍ POPLATKY

240,- Kč konferenční poplatek pro řádně přihlášené bez oběda (ale s občerstvením o přestávkách) při platbě předem na účet (preferujeme) nebo zaplacením na místě.

Přihlášení účastníci si mohou objednat za 60,- Kč oběd.

260,- Kč za účast na konferenci bez předchozího přihlášení (bez oběda).

150,- Kč za dítě od 4 do 12 let (včetně oběda)

 

PŘIHLÁŠENÍ

Přihlásit se můžete online na webu Dětského odboru nebo můžete poslat přihlášku na adresu: konference.do.cb@gmail.com. Přihlášení je možné do 16. října 2013. Prosím vyčkejte potvrzení přihlášky! Pokud snad nebude v přiměřené době potvrzena, reklamujte na adrese: pavel.fer@cb.cz

Do přihlášky napište jméno a příjmení, sbor, oběd (ano/ne) a jestli přihlašujete děti (věk dětí).

Poplatek za konferenci pošlete nejpozději do 14.10.2013 na účet 4200155275/6800 (účet Rady Církve bratrské) s vaším variabilním symbolem (variabilní symbol je vaše telefonní číslo, které jste uvedli na přihlášce). Doporučujeme udělat hromadné přihlášky a na jeden variabilní symbol poslat platby za více účastníků z vašeho sboru či okolí. To vše nám pomůže vaši platbu identifikovat a urychlí registraci na konferenci.

Těšíme se na vás!

 

Fotografie z konference zde.

 

 

 

Nahrávky z konference v MP3

Pokud jste nebyli účastníky konference, prosím zvažte, jestli službu Dětského odboru chcete podpořit svým darem, abychom mohli dobře sloužit i nadále.

Přednáška: Boží záměr s rodinou - Pavel Raus MP3 zde.

Přednáška: Úkoly každé z generací - Pavel Raus MP3 zde. 

Přednáška: Příležitosti a nebezpečí společného soužití - Pavel Raus MP3 zde.

PřílohaVelikost
plakat_konference_do_pro_rodice_2013.pdf120.51 KB

Anketa

Nyní ve své službě dětem nejvíce potřebuji
Povzbuzení
18%
Materiály
22%
Spolupracovníka
14%
Modlitební podporu
12%
Osobní růst
34%
Celkem hlasů: 125