Landprojekt - stavba města z Lego® kostiček o rozměru 8 x 3,5 metru. Společně s dětmi od 6 do 12 let vymyslíme a postavíme báječné město ve třech dnech. Čtvrtý den jej ukážeme všem. Legoprojekt podporuje dětskou kreativitu a ukazuje na důležité životní principy prostřednictvím biblických příběhů.

Děti jsou darem od Boha. To je důvod proč pro ně chceme to nejlepší. Má to cenu je podporovat v jejich životních zápasech.

Každý pracovník potřebuje místo, kde může načerpat. Snažíme se, aby takovým místem byla každoroční konference pro pracovníky s dětmi. Inspirace, nové podněty a nápady, modlitby, společenství s dalšími služebníky – to je něco, co se dá jen těžko nahradit…

Každý pracovník potřebuje místo, kde může načerpat. Snažíme se, aby takovým místem byla každoroční konference pro pracovníky s dětmi. Inspirace, nové podněty a nápady, modlitby, společenství s dalšími služebníky – to je něco, co se dá jen těžko nahradit…

Rodičovství chce odvahu a velké povzbuzení. Konference pro rodiče bývají dobrou zastávkou pro ty, kteří chtějí dobře budovat rodinu a hledají inspiraci a povzbuzení pro výchovu vlastních dětí. A děláme to i tak, že se kvalitně postaráme o děti rodičů, kteří na konferenci dorazí.

Rodičovství chce odvahu a velké povzbuzení. Konference pro rodiče bývají dobrou zastávkou pro ty, kteří chtějí dobře budovat rodinu a hledají inspiraci a povzbuzení pro výchovu vlastních dětí. A děláme to i tak, že se kvalitně postaráme o děti rodičů, kteří na konferenci dorazí.

Děti nás dokáží vždy překvapit. Překvapením pro mnohé může být to, že misie neznamená jen rovníkovou Afriku, ale že jsou to všechna místa, kam nás Bůh postavil – ať už to je rovníková Afrika nebo městečko v Česku.

Burza nápadů

Podělte se s námi o své osvědčené nápady a materiály pro práci s dětmi.
Máte-li materiál, obrázek, recenzi nebo nějaký text, který bychom zde mohli uveřejnit, budeme rádi, když nám jej zašlete prostřednictvím tohoto formuláře. Vyplňte prosím popis materiálu a kategorii, do kterého byste jej zařadili. Nebo můžete svůj nápad poslat na deti@cb.cz
Děkujeme.

Odpovědět na komentář

Konference 2024 V síle světla

Vážení a milí pracovníci s dětmi,
mladší i starší, začínající i zkušení, 
přijďte načerpat povzbuzení a inspiraci pro svou službu
na konferenci Dětského odboru CB

V síle světla 

v sobotu 13.dubna 2024

ve sboru Církve bratrské Praha, Soukenická 15

Na co se můžete těšit:

Tentokrát vám nenabídneme žádnou hlavní přednášku, ale o to bohatší výběr nejrůznějších seminářů, které proběhnou hned ve třech kolech. Takže budete moci navštívit až tři různé semináře. S výjimkou semináře J. Hábla o Komenského pedagogice, který  proběhne pouze jednou dopoledne a bude delší, rozdělen do dvou částí s přestávkou. 

 

Povolání x záplata

(Jak mít dostatek vedoucích) 
Klára Heczková - pastorka pro dětskou službu CB Elim Písek
Kde vzít nové besídkáře, vedoucí? Jsem na to sám, co mám dělat? Čekat na někoho s povoláním, nebo stačí, aby měl rád děti? Jak zapálit nové lidi do služby? Nad těmito otázkami se budeme zamýšlet a hledat odpovědi pro konkrétní situace, nápady a návody, co můžeme dělat.  

 Jak hořet a nevyhořet

(Péče a sebepéče)
Eva Záluská - Školní psycholog a speciální pedagog
Nejen na tyto otázky se budeme společně snažit najít odpověď. Zkusíme se společně zamyslet, jak mohu co nejlépe sloužit. Podle mne tím, že sám budu "obsloužen" a "zabezpečen". Co to však znamená konkrétně? Jak mohu posílit svou odolnost vůči nárokům doby, vůči stresu? Je to vůbec možné? Jak mohu o sebe pečovat, abych mohl sloužit (dětem)? Seznámím vás také s konceptem "EmotionAid" - emoční první pomoci při práci se stresem.

 Člověk učený, ale nemravný, jest břemenem země

(Formování charakteru podle J.A.Komenského)
Jan Hábl - pedagog, komeniolog, kazatel CB
Znalosti, dovednosti, kompetence nejsou špatné, ale co přesně a kolik toho člověk (dítě) potřebuje vědět, znát, umět, aby byl dobrým člověkem? Škola má být "dílnou lidskosti", nikoli "mučírnou ducha", říkal před 350. lety J. A. Komenský, a neúnavně trval na tom, že pravé vzdělání znamená "znát dobré, chtít dobré, konat dobré, a to i když se nikdo nedívá". Jak se učí dobro? Jak se formuje dobrá osobnost? Lidskost? Dobrý charakter? 
Tento seminář bude rozdělen do dvou částí, avšak proběhne pouze jednou dopoledne!

Setkání v obýváku
(Relevantní pro současnou generaci)
Blanka Ježková - překladatelka, vydavatelka a autorka křesťanské literatury pro děti a mládež 
Je náš program pro děti relevantní k výzvám, kterým současná generace čelí? Sdílení, tipy, diskuze. Neformálně. Z gauče. U jídla. 

 Pedagogika Franze Ketta

(Praktická ukázka postupů, principů a metod)
Hanka a Míra Čapkovi  
Představení zvláštního pedagogického směru se specifickými postupy, principy, metodami práce a pomůckami. Rozvinul se z křesťanského katechetického způsobu práce s předškolními dětmi pocházejícími z různých sociálních podmínek. 

 Děti svět(l)a?

(Práce s dětmi ulice)
Jana Hrehová - zakladatelka spolku Klíče a Klíčky
Jak přivést „děti ulice“ ke Kristu? Jak jim zvýšit sebevědomí? Jak si získat jejich důvěru? Jak je vést ke vzdělání, aby je to bavilo? Jak pracovat s jejich agresivitou? Jak říct drogám a alkoholu ne? Jak pracovat s rodiči?  Bude doplněno osobními svědectvími.

 

Program konference:

  9:30Zahájení konference
10:001 kolo seminářů
11:002 kolo seminářů
12:00přestávka na oběd
14:00svědectví absolventů besídek
14:453 kolo seminářů
15:45vyhodnocení konference
16:00ukončení


Účastnický poplatek:

Při platbě na účet: 
450,- Kč s obědem (Pozor, oběd můžeme zajistit jen bude-li objednán do 6.4.!)
 

300,- Kč bez oběda
(úhradu nutno odeslat do 6.4. na účet 2900230978/2010 variabilní symbol: číslo vašeho telefonu, zpráva pro příjemce: konference DO) 

Při platbě v hotovosti na místě: 
350,- Kč bez oběda
500,- Kč s obědem objednaným do 6.4.

 Sborům doporučujeme, aby se podílely na úhradě cestovného i účastnického poplatku svých pracovníků (vystavíme potvrzení o zaplacení), protože se jedná o efektivní podporu práce s dětmi, investování do lidských zdrojů, které jsou ty nejcennější.


Přihlášení:

Přihlásit se můžete online na webu Dětského odboru nebo můžete poslat vyplněnou přihlášku, která je v příloze. Přihlášku vyplňte a odešlete do 6.4.2024 na adresu: konference.do.cb@gmail.com. Přihlášku považujte za vyřízenou, až když vám přijde potvrzení o jejím přijetí na e-mailovou adresu, ze které jste přihlášku posílali. Poplatek za konferenci, případně i s cenou  za objednaný oběd pošlete nejpozději do 6.4.2024 na účet 2900230978/2010 (účet Rady Církve bratrské) s vaším variabilním symbolem (variabilní symbol je vaše telefonní číslo, které jste uvedli na přihlášce). Doporučujeme udělat hromadné přihlášky a na jeden variabilní symbol poslat platby za více účastníků z vašeho sboru či okolí. Do zprávy pro příjemce zadejte: "konference DO". To vše nám pomůže vaši platbu identifikovat a urychlí registraci na konferenci.
Děkujeme.

PřílohaVelikost
Hromadná přihláška36 KB
Plakát8.41 MB

Odpovědět

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • You may insert videos with [video:URL]

Více informací o možnostech formátování

CAPTCHA
Tato otázka je testem jestli jste člověk nebo stroj (ochrana proti spamu).
Image CAPTCHA
Vložte znaky zobrazené na obrázku.

Anketa

Nyní ve své službě dětem nejvíce potřebuji
Povzbuzení
18%
Materiály
22%
Spolupracovníka
14%
Modlitební podporu
12%
Osobní růst
34%
Celkem hlasů: 125