Landprojekt - stavba města z Lego® kostiček o rozměru 8 x 3,5 metru. Společně s dětmi od 6 do 12 let vymyslíme a postavíme báječné město ve třech dnech. Čtvrtý den jej ukážeme všem. Legoprojekt podporuje dětskou kreativitu a ukazuje na důležité životní principy prostřednictvím biblických příběhů.

Děti jsou darem od Boha. To je důvod proč pro ně chceme to nejlepší. Má to cenu je podporovat v jejich životních zápasech.

Každý pracovník potřebuje místo, kde může načerpat. Snažíme se, aby takovým místem byla každoroční konference pro pracovníky s dětmi. Inspirace, nové podněty a nápady, modlitby, společenství s dalšími služebníky – to je něco, co se dá jen těžko nahradit…

Každý pracovník potřebuje místo, kde může načerpat. Snažíme se, aby takovým místem byla každoroční konference pro pracovníky s dětmi. Inspirace, nové podněty a nápady, modlitby, společenství s dalšími služebníky – to je něco, co se dá jen těžko nahradit…

Rodičovství chce odvahu a velké povzbuzení. Konference pro rodiče bývají dobrou zastávkou pro ty, kteří chtějí dobře budovat rodinu a hledají inspiraci a povzbuzení pro výchovu vlastních dětí. A děláme to i tak, že se kvalitně postaráme o děti rodičů, kteří na konferenci dorazí.

Rodičovství chce odvahu a velké povzbuzení. Konference pro rodiče bývají dobrou zastávkou pro ty, kteří chtějí dobře budovat rodinu a hledají inspiraci a povzbuzení pro výchovu vlastních dětí. A děláme to i tak, že se kvalitně postaráme o děti rodičů, kteří na konferenci dorazí.

Děti nás dokáží vždy překvapit. Překvapením pro mnohé může být to, že misie neznamená jen rovníkovou Afriku, ale že jsou to všechna místa, kam nás Bůh postavil – ať už to je rovníková Afrika nebo městečko v Česku.

Burza nápadů

Podělte se s námi o své osvědčené nápady a materiály pro práci s dětmi.
Máte-li materiál, obrázek, recenzi nebo nějaký text, který bychom zde mohli uveřejnit, budeme rádi, když nám jej zašlete prostřednictvím tohoto formuláře. Vyplňte prosím popis materiálu a kategorii, do kterého byste jej zařadili. Nebo můžete svůj nápad poslat na deti@cb.cz
Děkujeme.

Konference pro pracovníky s dětmi 2013 - Jak skloubit různé temperamenty dětí 2

Datum: 
13.4.2013, 9:00 - 15:00

Zveme na celorepublikovou konferenci, kterou připravujeme pro všechny, kteří pracují s dětmi, hledají vyučování, inspiraci či povzbuzení, ať jsou pokročilí či začátečníci.

Datum: 13. dubna 2013, modlitebna CB v Brně, Kounicova 15

Hlavním tématem konference je téma:

Jak skloubit různé temperamenty dětí 2 - aneb závada není vždy na vašem přijímači

Chceme tak volně navázat na loňské téma konference, které zdaleka nebylo vyčerpáno.

Hlavním řečníkem konference Dětského odboru je Radomír Kalenský, který dlouhodobě pracuje s dětmi, podílí se na vzdělávání a povzbuzování pracovníků s dětmi, je misionářem Awany a vyučuje katechetiku na Evangelikálním teologickém semináři.

Ing. Radomír Kalenský (55) - po škole výzkumný pracovník radiolokace, pak středoškolský učitel. Ve 26 letech se setkal s křesťanstvím a po dvou letech prožili spolu se svou manželkou Dášou milost znovuzrození. Krátce na to přijali od Pána hluboké osobní povolání pro celoživotní práci s dětmi. Dlouho vedl děti v nedělní škole a současně v dorostu. Spoluzakladatel Dorostové unie, ordinovaný kazatel. Aktivně zapojen v domovském sboru CB Pardubice jako místopředseda staršovstva, předseda Rady školy Křesťanské základní školy Noe a kaplan křesťanského fotbalového týmu FC Ambassadors. V současnosti je ředitelem a misionářem Awana International v ČR a učitelem katechetiky na katedře praktické teologie ETS Praha. Se svou ženou Dášou vychovali čtyři dospělé děti Honzu, Štěpánku, Janku a Radka a tvoří nerozlučný tandem ve službě dětem, manželům i rodičům.

Další části programu

  • Semináře:
  1. Vícegenerační skupina (Dáša Maňásková)
  2. Osobní růst a něco k povzbuzení (Aleš Kratochvíl)
  3. Oslovit srdce dítěte aneb proč se učit Božímu slovu zpaměti (Radomír Kalenský)
  •  Společné modlitby
  •  Nabídka s prodejem literatury a materiálů  

Byli bychom rádi, aby z každého sboru i stanice přijeli alespoň 2 pracovníci. Každý z účastníků stihne pouze dva ze čtyř seminářů, které si sám vybere. Prosíme, dejte o konferenci vědět na stanicích Vašeho sboru. Tuto pozvánku dostanou účastníci předcházejících konferencí a kazatelé sborů. Horní hranice počtu účastníků není omezena – konference se může zúčastnit i zájemce, který s dětmi zatím nepracuje. Prosím, povzbuďte je k účasti!

Náš společný čas bude trvat od 9:00 do cca 15:00 hodin – prosíme o dochvilnost, protože program je dost nabitý a bylo by nepříjemné, kdybychom se vzájemně zdržovali.

Prosíme o modlitby za toto setkání. Zároveň můžete přemýšlet o nápadech, kterými obohatíte druhé. K takovému sdílení bude příležitost v diskusní skupině i osobních rozhovorech.

Program konference

9:00 - 9:10           Přivítání, společné písně

9:10 - 9:20           Úvodní povzbuzení - Petr Grulich (tajemník RCB)

9:20 - 9:30           Modlitby

9:30 - 10:45

PřednáškaJak skloubit různé temperamenty dětí - aneb závada není vždy na vašem přijímači 2 - Radomír Kalenský

10:45 - 11:05      Přestávka: káva, čaj

11:05 - 12:05

Seminář 1Vícegenerační skupina (Dáša Maňásková)

Seminář 2 – Osobní růst a něco k povzbuzení (Aleš Kratochvíl)

Seminář 3Oslovit srdce dítěte aneb proč se učit Božímu slovu zpaměti...  (Radomír Kalenský)

12:10 - 13:20      Přestávka na oběd

13:20 - 14:20

Seminář 1Vícegenerační skupina (Dáša Maňásková)

Seminář 2Osobní růst a něco k povzbuzení (Aleš Kratochvíl)

Seminář 3 – Oslovit srdce dítěte aneb proč se učit Božímu slovu zpaměti...  (Radomír Kalenský)

14:30 - 14:40      Informace

14:40 - 14:50      Slovo povzbuzení

Modlitby ve skupinkách za děti a pracovníky s dětmi

cca 15:00            Předpokládaný závěr

Těšíme se na setkání s Vámi.

 

Přihlášení

Přihlásit se můžete online na webu Dětského odboru nebo můžete poslat vyplněnou přihlášku, která je v příloze. Přihlášku vyplňte a odešlete do 5.4.2013 na adresu konference.do.cb@gmail.com. Přihlášku považujte za vyřízenou, když vám přijde potvrzení o jejím přijetí na e-mailovou adresu, ze které jste přihlášku posílali. Poplatek za konferenci 250,- Kč na jednoho účastníka pošlete nejpozději do 5.4.2013 na účet 4200155275/6800 (účet Rady Církve bratrské) s vaším variabilním symbolem (variabilní symbol je vaše telefonní číslo, které jste uvedli na přihlášce). Doporučujeme udělat hromadné přihlášky a na jeden variabilní symbol poslat platby za více účastníků z vašeho sboru či okolí. To vše nám pomůže vaši platbu identifikovat a urychlí registraci na konferenci.

 

 

Fotografie z konference zde.

 

Nahrávky v MP3 z konference

Při stahování nahrávek můžete zvážit, jestli službu Dětského odboru chcete podpořit svým darem, abychom mohli dobře sloužit i dále.

Úvod konference - Juda (Petr Grulich) MP3 zde.

Přednáška –  Jak skloubit různé temperamenty dětí 2 - aneb závada není vždy na vašem přijímači 2 (Radomír Kalenský) MP3 zde.

Seminář 1Vícegenerační skupina (Dáša Maňásková) MP3 zde.

Seminář 3Oslovit srdce dítěte aneb proč se učit Božímu slovu zpaměti...  (Radomír Kalenský) MP3 zde.

Závěr, informace... - (Roman Neumann) MP3 zde.

PřílohaVelikost
konference2013-prihlaska.doc30.5 KB
plakat_konference_do_2013_web.jpg187.79 KB
plakat_konference_do_2013_tisk.pdf535.36 KB

Anketa

Nyní ve své službě dětem nejvíce potřebuji
Povzbuzení
18%
Materiály
22%
Spolupracovníka
14%
Modlitební podporu
12%
Osobní růst
34%
Celkem hlasů: 125