Stavba legového městečka dětmi od 6 do 12 let
Stavba legového městečka

Legoprojekt = stavba legového městečka dětmi od 6 do 12 let

Pojďme společně z lega postavit velké městečko! Jak velké? Dost na to, abychom v něm měli silnice, železnici, letiště i přístav, auta, letadla, vlaky a lodě, nádraží, budovy a třeba i věže a náměstí – legových kostiček máme připravených opravdu dost. Ani sportovci nepřijdou zkrátka – basketbal, fotbalová hřiště i hokejový stadion je součástí města. Ovšem protože se město staví z lega, bude na nás, abychom jednotlivé stavby během tří krásných dnů postavili. Nebudeme však jen stavět, my si s postaveným městem můžeme i hrát. A když městečko po třech dnech bude hotové, čtvrtý den ho ukážeme všem v našem okolí, protože každé město je překrásné (úplně každé město je originálem).

Legoprojekt podporuje dětskou kreativitu a ukazuje na důležité životní principy prostřednictvím biblických příběhů. Pomocí panáčků a legových kostiček dětem přibližujeme některé z mnoha příběhů Bible. Hravou formou se děti učí vzájemně spolupracovat a pomáhat si, vždyť stavíme společné město! Děti mohou stavět stavby podle vlastní fantazie nebo podle návodů a připravených stavebnic. Pokud to děti potřebují, pomáhají jim při stavbě instruktoři.

Legoprojekt - děti a rodiče u otevření města pro veřejnostLegoprojekt putuje na různá místa České i Slovenské republiky, aby si děti ve věku 6-12 let mohly postavit své legové městečko o rozměru 8 x 3,5 metru. Kde se aktuálně Legoprojekt nachází a kde bude, zjistíte v kalendáři Legoprojektu. Jak takové legové městečko může vypadat, uvidíte ve fotogalerii nebo ve videogalerii.

A co říci závěrem? Heslem pro Legoprojekt je: Kdo si hraje, nezlobí!

 

P.S. Ač to zní neuvěřitelně, nejedná se o žádnou komerční aktivitu, nýbrž o dobrovolnický projekt Církve bratrské a pro děti vše připravujeme zdarma. Existuje však dobrovolná možnost projekt finančně podpořit. Legoprojekt není žádným způsobem provázán s firmou Lego® a rozhodně se nejedná o předváděcí akci. Děláme to z lásky k dětem. Projekt organizuje Dětský odbor. Krátká historie legoprojektu zde.

Legoprojekt už brzy přiletí i k vám

Video: 
Popis: 
Legoprojekt = stavba legového města o rozměru 8 x 3,5 metru dětmi od 6 do 12 let. Avšak nejen stavba, děti si s postaveným městem také hrají!

Upoutávka na Legoprojekt

Video: 
Popis: 
Jedno město postavené ve třech dnech. Jak je to možné? Upoutávka na stavbu legového městečka dětmi od 6 do 12 let o rozměrech 8 x 3,5 metru. Avšak nejen stavba, děti si s postaveným městem také hrají! To je legoprojekt - www.cb.cz/legoprojekt

Historie Legoprojektu

Neuvěřitelné se stalo skutečností... Po několika letech snah a vyřizování se koncem května 2010 do České republiky dostala  zapůjčená velká sada Lego® kostiček, abychom ji mohli využít (fotogalerie zde). Ovšem pak se stal další zázrak! Německý Dětský odbor se rozhodl, že podpoří práci v České republice a materiál ke stavbě legového městečka nám daroval. Díky Bohu za to! Zázraky se dějí.

Poděkování německé FeG Kinder za Legoprojekt

Roman Neumann, jako vedoucí Legoprojektu v ČR, prezentoval na německé konferenci FeG pro pracovníky s dětmi (kteří se sjeli z celého Německa) jak Legoprojekt v České republice funguje a poděkoval německé straně za úžasný dar, který jsme v podobě velkého množství základního materiálu na Legoprojekt dostali.

Dobré ráno s Jedničkou - Legoprojekt

Video: 
Popis: 
Roman Neumann byl 19. dubna hostem Dobrého rána s Jedničkou (pořad České televize na ČT1). Tématem rozhovoru byl Legoprojekt, který pro Českou a Slovenskou republiku vede.

Legoprojekt v Dobrém ránu České televize

V úterý 19. dubna 20111 od 7:30 do 8:00 bude na obrazovce České televize v rámci pořadu Dobré ráno s Jedničkou probíhat rozhovor s vedoucím Legoprojektu Romanem Neumannem.

Viz http://www.ceskatelevize.cz/porady/10274470705-dobre-rano/41123610007103...

Hledáme legové dobrodruhy

Aby mohl Legoprojekt dobře fungovat a sloužit, je zapotřebí z času na čas provést údržbu. Termín servisních dnů je naplánován v jednom prázdninovém týdnu od 4. do 9. července 2011 v Horní Krupé na Vysočině.

Bude to týden, ve kterém složíme a zkompletujeme všechny stavebnice podle návodů, vše vyčistíme a roztřídíme. Prostě uděláme celkovou generálku legového města a pohrajeme si.

Nabízíme:

-          prožití dobrodružného týdne s legem a partou zapálených lidí

Rozšířená legová železnice

V tomto týdnu dospěl Legoprojekt do další fáze. Prožil rozšíření legového kolejiště a přibyla nádherná a unikátní stavba lokomotivního depa. Jen pro zajímavost: nyní se železnice skládá z více než 60 kolejí.

Určitě se na Legoprojekt přijďte podívat.

Roman Neumann

Víte že…

- právě probíhá 33. Legoprojekt v rámci ČR a SR?

- za půl roku trvání bylo do Legoprojektu zapojeno více než 500 dobrovolníků?

- včera daroval jeden sponzor pro rozvoj Legoprojektu 10 kg lega?

Naplňuje mne to velikou vděčností a ze srdce děkuji všem dobrovolníkům, sponzorům a pomocníkům.

Roman Neumann