O nás

Kde se vzala Rybička?

Lesní školka RYBIČKA nevznikla na zelené louce, ale navazuje na mnohaletou práci 42. skautského oddílu Rybka, který funguje ve sboru Církve bratrské Brno Královopolská. Zakladateli byli David a Lýdie Kubíčkovi, kteří se v té době přistěhovali do Brna. Zúročili mnohaleté zkušenosti práce s dětmi ať už jako učitelé na prvním stupni základní školy nebo jako vedoucí dětských klubů v Havířově a Orlové to vše při Církvi bratrské. V současné době Klub Rybka sdružuje asi 50 dětí předškolního a školního věku. Těšíme se na další letní tábor – stránky ZDE.

Jsme vedlejší členové Asociace lesních školek – viz zde: http://lesnims.cz/nabidky/nova-lms-rybicka-brno-zabovresky

Kdo je zřizovatelem? 


Zřizovatelem je občanské sdružení Chapadlo Brno. Stanovy tohoto občanského sdružení naleznete ZDE.

Kdo se bude starat o děti? 

Mgr. Lýdie Kubíčková, ředitelka, zřizovatel 
tel.: 776334421, lydie.kubickova@gmail.com
Manželka a maminka tří dětí, učitelka na 1. stupni, alternativní pedagogika – projektové vyučování, skautka, přes 20 let vedoucí v dětských klubech, organizátorka táborů, English camps, absolventka kurzu dramatické výchovy, spoluzakladatelka LMŠ a zkrátka skvělá ženská! (NEJEN podle manžela:))

Mgr. David Kubíček, supervizor, hudebně-dramatická sekce
tel.: 608116565, david.kubicek@cb.cz
Manžel a táta tří dětí, kazatel Církve bratrské, speciální pedagog, studující psychoterapeut v Logoterapii a existenciální analýze, skaut, muzikant, nadšenec do dramatické výchovy a zážitkového vyučování, instruktor lezení, s mnohaletými zkušenostmi v práci s dětmi, mládeží a dospělými všech generací.

Daník Marvan1

Daniel Marvan – toho času zástupce ředitele :)
Vytrvalý a trpělivý skaut s jasným mužným hlasem s mnoha zkušenostmi s dětmi vnášející vtip a pohodu do již tak pestrého kolektivu! Jo a taky doktorand filosofie, student ..

 

Tomášek MarvanTomáš Marvan – klíčový vychovatel, strýc, učitel
Velmi laskavý a vstřícný, s velkým smyslem pro humor, vztahem k dramatické výchově, s laskavým ale pevným přístupem k dětem.  Student speciální pedagogiky. Mnohaletý skaut.

 

 

 

 

Google+

Napsat komentář