O nás

Kde se vzala Rybička? 

Lesní MŠ RYBIČKA nevznikla na zelené louce, ale navazuje na několikaletou práci Klubu RYBKA. Tento klub pro předškolní a školní děti nastartoval pod hlavičkou Dorostové unie v roce 2010 v Domečku Církve bratrské Brno Královopolská. Zakladateli byli David a Lýdie Kubíčkovi, kteří se v té době přistěhovali do Brna. Zúročili mnohaleté zkušenosti práce s dětmi ať už jako učitelé na prvním stupni základní školy nebo jako vedoucí dětských klubů v Havířově a Orlové to vše při Církvi bratrské. V současné době Klub Rybka sdružuje asi 30 dětí předškolního a mladšího školního věku. Těšíme se na další letní tábor – stránky ZDE.

Jsme vedlejší členové Asociace lesních školek – viz zde: http://lesnims.cz/nabidky/nova-lms-rybicka-brno-zabovresky

Kdo je zřizovatelem? 


Zřizovatelem je občanské sdružení Chapadlo Brno. Stanovy tohoto občanského sdružení naleznete ZDE.

Kdo se bude starat o děti? 

Mgr. Lýdie Kubíčková, ředitelka, zřizovatel 
tel.: 776334421, lydie.kubickova@gmail.com
Manželka a maminka tří dětí, učitelka na 1. stupni, alternativní pedagogika- projektové vyučování, přes 20 let vedoucí v dětských klubech, organizátorka táborů, English camps, absolventka kurzu dramatické výchovy, spoluzakladatelka LMŠ a zkrátka skvělá ženská! (NEJEN podle manžela:))

Mgr. David Kubíček, supervizor, hudebně-dramatická sekce
tel.: 608116565, david.kubicek@cb.cz
Manžel a táta tří dětí, kazatel Církve bratrské, vystudovaný speciální pedagog a muzikant, nadšenec do dramatické výchovy a zážitkového vyučování, instruktor lezení, s mnohaletými zkušenostmi v práci s dětmi, mládeží a dospělými všech generací.

Daník Marvan1

Daniel Marvan – toho času zástupce ředitele 🙂
Vytrvalý a trpělivý skaut s jasným mužným hlasem s mnoha zkušenostmi s dětmi vnášející vtip a pohodu do již tak pestrého kolektivu! Jo a taky student filosofie, teologie…

 

Tomášek MarvanTomáš Marvan – klíčový vychovatel, strýc, učitel
Velmi laskavý a vstřícný, s velkým smyslem pro humor, vztahem k dramatické výchově, s laskavým ale pevným přístupem k dětem.   Jeho zkušenosti s prací s dětmi jsou již letité. Skaut.

 

 

 

 

Google+

Napsat komentář