Aktuality a informace

Přečtěte si aktuální informace z Diakonie.

Celocírkevní sbírka na Diakonii CB 2021

POMÁHAT POMÁHÁ

Díky Vaším darům do sbírky můžeme dofinancovat náklady, které jsou nutné pro provoz všech služeb, avšak nelze je uhradit z dotačních titulů. Můžeme též myslet i na další potřebné. 

Zde si můžete poslechnout videopozdrav pana ředitele.

Další informace naleznete v přiložené prezentaci.

 

VŠEM MOC DĚKUJEME.

 

 

Jak pomáhá sbírka – fotogalerie

Od 25. 6.  do 30. 9. 2021 probíhala sbírka na pomoc postiženým tornádem na Jižní Moravě a Lounsku. Zde se můžete podívat, jak Vaše štědrost pomáhá při obnově.

Moc děkujeme.

Moravská Nová Ves , 1. dům

Moravská Nová Ves , 2. dům
 

Hodonín

Lužice, 1. dům

Lužice, 2. dům

Mikulčice, 1. dům

Mikulčice, 2. dům

 

Dovolená seniorů 2021

Letošní dovolená seniorů proběhla v týdnu 19. – 26. 6. 2021, který pro mnoho lidí byl dost těžký a pro mnohem víc lidí znamenal totální převrat v životě.
V úterý 21.6.2021 proběhla operace bratra Daniela Féra a ve čtvrtek 24.6.2021 se Jižní Moravou prohnalo tornádo. Obě události samozřejmě byly tématem našich modliteb.

Přesto nám to umožnilo prožít krásný týden v malebné přírodě Orlických hor a v příjemném prostředí horského hotelu ALBA v Deštném v Orlických horách, kde se o nás starali přímo mateřsky. Někteří z nás si odvezli ke všem zážitkům i pár kilo navíc ;o).

V sobotu odpoledne a večer jsme se zabydlovali, seznamovali, vítali a čekali na Ondřeje a Lukáše, protože Ti se účastnili jednání výroční konference, a proto přijeli až pozdě večer.
V neděli jsme navštívili bohoslužbu v Bystrém, kde nás velmi vřele přivítali.
V pondělí jsme navštívili kostel v Neratově, který má netypicky rekonstruovanou střechu – po více než 50 letech byla obnovena a částečně prosklená.
V úterý jsme dojeji do Sedloňova, kde vybudoval bratr Jaromír Grulich alpinum a jeho žena pokračuje v jeho odkazu.
Středa patřila pěšímu výletu.
Město Dobruška a její pamětihodnosti nás přivítalo ve čtvrtek. Navštívili jsme muzeum, židovskou synagogu, dům F. L. Věka, který se ve skutečnosti jmenoval Hek a byl napůl Holanďan ;o). A nakonec muzeum Vojenské geografie.
V pátek jsme společnou dovolenou zakončili výletem a návštěvou archeologického muzea v přírodě Villa Nova v Uhříňově, kde se nám dostalo zasvěceného výkladu od pana doktora archeologie a odborného doprovodu místních obyvatelek.

O duchovní program se starali br.Ondřej Kyml z Písku, který se postaral o ranní zamyšlení. Každý večer pak proběhla přednáška na zajímavá témata, která organizačně zaštítil br. kaz Lukáš Skala z Veselí n. Lužnicí. Jeden večer nás navštívil br.Tomáš Cvejn z Bystrého, který nás seznámil s Biblickou archeologií. Anička Skalová, manželka br.kaz. Lukáše Skaly se s námi sdílela, jak zvládat psychickou zátěž a v pátek jsme se navzájem podělili o postřehy a zážitky z uplynulého týdne.

Těšíme se a doufáme, že i příští rok prožijeme hezký týden.

za organizační tým Dáša Průšková

                        

 

 

Jak se máme?

Díky Bohu se nám stále daří situaci udržet v mezích, i když s vypětím všech sil. Kolegové nejen v přímé péči odvádějí opravdu dobrou práci, mnohdy nad rámec svých povinností. Začátkem února bylo dokončeno očkování většiny klientů i personálu v Bethesdě, což zajisté přispívá k udržitelnosti situace.

Všem velmi děkujeme. I Vám, kteří nás věrně a dlouhodobě podporujete.

Roman Kysela, ředitel

Potvrzení o poskytnutí daru za rok 2020

Rádi bychom velmi vřele poděkovali všem našim dárcům a podporovatelům za jejich štědrost a dlouholetou věrnost v podporování.

Rádi Vám vystavíme potvrzení o poskytnutí daru. Avšak na mnohé z Vás nemáme žádný kontakt. Můžete nás kontaktovat na tel. 604 22 33 88 nebo e-mailem na diakonie@cb.cz.

Moc děkujeme.
Dagmar Průšková

Aktuální situace v Diakonii

Do roku 2021 jsme vstoupili s vědomím, že loňský rok nebyl jednoduchý, ale díky přijatým opatřením, přístupu zaměstnanců, Božímu požehnání a ochraně nebo štěstí (to záleží na tom, jak se kdo na tyhle věci dívá) jsme nemuseli čelit žádné těžké krizi nebo ohrožení našich klientů. A za tuto skutečnost jsme opravdu velmi vděčni.

Naše situace je zadaných okolností stabilizovaná a aktuálně vlastně dobrá. Bethesda – domov seniorů i střediska na Černém Mostě a Xaverově fungují při zachování nutných opatření normálně. Zaměstnanci podstupují pravidelné antigenní testy, a v pátek 15. ledna proběhlo očkování na Bethesdě, jak klientů, tak zaměstnanců. Očkování provedl tým Červeného kříže. Jak to probíhalo, se můžete podívat zde.

Pro usnadnění komunikace obyvatel Bethesdy s jejich blízkými jsme pořídili 2 tablety včetně datového tarifu a tak je možné komunikovat přes přes Whats App, Skype nebo jiné aplikace.

Děkujeme všem, kdo na nás myslí, podporují nás a modlí se.

Cesta k normálu ještě nějakou dobu potrvá a tak nám nezbývá než vydržet.

Roman Kysela, ředitel