Diakonie Církve bratrské

11.11.2020
Autor Dáša
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Neděle Diakonie CB 2020

Neděle Diakonie CB 2020

Milí sourozenci v Kristu a přátelé, 
každoroční neděle Diakonie CB tentokrát vypadá úplně jinak než v minulých letech. Tím větší význam a cenu pro nás bude mít, pokud se rozhodnete Diakonii CB podpořit.

Proč sbírku potřebujeme a v čem nám pomáhá?
Spolufinancuje poskytování sociálních služeb tam, kde nestačí veřejné zdroje a vlastní příjmy.
Umožňuje podporu práce na Pobočkách Diakonie CB, Ukrajině a jinde, kde je třeba. Vytváří rezervy na potřebné opravy a rekonstrukce v budoucnu. Abyste se o naší činnosti dověděli něco bližšího, natočili jsme poprvé video, které najdete zde:

https://tiny.cc/nedelediakonie

Nakonec několik důležitých slov k organizaci sbírky:

Pokud chcete Diakonii CB podpořit, zašlete finanční prostředky na účet svého sboru s poznámkou Sbírka Diakonie 2020.

Sbory žádáme, aby výtěžek sbírky poslaly nejpozději do 28. 12. 2020 na účet Rady CB číslo 2900230978/2010 . Variabilní symbol platby je číslo sboru, popis platby Sbírka Diakonie 2020.

Děkujeme za Vaši podporu a pomoc

Roman Kysela

3.11.2020
Autor Dáša
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Aktuální situace v Diakonii

Aktuální situace v Diakonii

Diakonie Církve bratrské se stejně jako většina České republiky a Evropy vyrovnává se situací kolem nemoci Covid-19.  Ta se v uplynulých týdnech nevyhnula ani nám. Nicméně naprostá většina klientů i zaměstnanců našich středisek je v pořádku. V tuto chvíli evidujeme počet nemocných v řádu jednotlivců.

Ve službách uskutečňujeme potřebná opatření a postupy na ochranu klientů a zaměstnanců.

V souvislosti s tím je třeba zmínit profesionální a kolegiální přístup všech pracovníků v přímé péči i těch, kteří tvoří technické a další zázemí pro jejich práci. Protože bez nich se vzniklá situace nedala zvládnout.

Modlíme se za sílu a schopnost situaci zvládnout a děkujeme všem, kteří nás podporují.

Pokud Vás zajímá, jak jde život na jednotlivých střediscích, můžete se podívat zde: BETHESDA – sekce Aktuality, ČERNÝ MOST, XAVEROV

Roman Kysela, ředitel 

2.10.2020
Autor Dáša
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Dovolená seniorů 2020

Dovolená seniorů 2020

se nakonec konala, a to v náhradním termínu. Tentokrát jsme navštívili krásné zákoutí Šumavy okolo Zadova v mimořádném termínu od úterý 22. 9 do úterý 29. 9. Oproti minulým létům, kdy jsme byli rozmazlování v penzionu Kozel ve Vrchlabí, jsme zažili poněkud bojovnější podmínky. Ty nám aspoň částečně vynahradily duchovní programy pod vedením br. Ondřeje Kymla a br. Lukáše Skaly, a pozvaní hosté. I počasí bylo velmi rozmanité. Od slunečného po téměř zimní.
Přesto jsme velmi vděční za to, že se mohla konat a těšíme se na příští rok. Doufáme, že najdeme nějaké nové krásné místo. Rádi bychom navštívili Babičino údolí.
Dáša Průšková

25.10.2019
Autor Dáša
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Veřejná sbírka Matouš 25 – změny v účelu

Veřejná sbírka Matouš 25 – změny v účelu

Vzhledem k ukončení sbírky na potravinovou pomoc v Jižním Súdánu zvažovala Správní rada Diakonie  další využití.

Na svém zasedání dne 26. 9. 2019 se rozhodla vyhovět další žádosti Spolku pro Jižní Súdán zastoupený kazatelem Rostislavem Staňkem. Tentokrát o poskytnutí podpory budování střediska holistické misie v Ame.

Jedná se o areál bývalého uprchlického tábora v Ame, kde postupně vznikne biblická škola, základní škola, sirotčinec a klinika a další provozní budovy. Jak uvádí br. kaz. Staněk ve své žádosti, jsou to zatím ruiny zarostlé v buši. Nicméně areál je dost rozsáhlý na rozvoj zemědělského programu pro samozásobování potravinami.

Pokud se Vám nový účel sbírky líbí a chcete toto úsilí biskupa Bernarda a Spolku pro Jižní Súdán podpořit, můžete nadále přispívat na sbírkový účet Matouš 25, č.ú. 2301173860/2010.

Při platbě použijte prosím variabilní symbol č. 400 – holistická misie v Ame. 

Děkujeme.

Zde můžete zhlédnout krátký dokument s poděkováním z Jižního Súdánu.

23.9.2019
Autor Dáša
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem POMPO II jede dál

POMPO II jede dál

plechovka Začátkem roku 2019 došlo k výměně hlavních dodavatelů projektu, což se projevilo na posunu dodávek do jednotlivých skladů.  Ministerstvo se snažilo tuto prodlevu 73537283_395073478111203_1028047619693215744_nvynahradit urychlenými dodávkami zboží.  Takže od července do září jsme dohnali skluz. Od října by měl mít projekt již standardní průběh.

a

Máme veskrze jen pozitivní reakce od těch, kteří pomoc využívají. Vidíme, že poskytnutá pomoc formou zboží pomáhá zlepšovat nebo alespoň stabilizovat jejich momentální situaci.

Na závěr moc děkuji všem spolupracovníkům a dobrovolníkům za ochotu a vysoké pracovní nasazení, díky kterému se dalo vše zvládnout ve zkrácené lhůtě.

a

Více informací naleznete v sekci PODPORA DIAKONIE, záložka POMPO II.