Lepší domov - lepší život

Rekonstrukce a revitalizace chráněného bydlení na Xaverově.

Projekt je spolufinancován Evropskou unií.

 

Co je projekt Lepší domov?

  • Účelem projektu je zlepšit kvalitu poskytování pobytové sociální služby chráněného bydlení a tím předcházet bezdomovectví osob se zdravotním a mentálním postižením a/nebo duševním onemocněním v hlavním městě Praha pomocí celkové rekonstrukce a revitalizace nemovitosti včetně snížení energetické náročnosti budovy v 1. etapě.
  • V této etapě proběhne kompletní obnova rozvodů elektřiny, vody a topení. Objekt bude zateplen a získá novou střechu, čímž se sníží energetická náročnost. Dojde ke změně v dispozičním uspořádání tak, že nově vzniknou 3 bytové jednotky se sociálním zařízením, další pokoj a kancelář se sociálním zařízením pro personál. První etapu zakončí opatření pro postupné zajištění bezbariérovosti objektu – sociální zařízení a koupelna v 1. nadzemním podlaží budou bezbariérové.
  •  V 2. etapě bude dokončeno zajištění bezbariérovosti vybudováním nájezdové rampy, která bude napojena na rozšířené přízemí. Tato etapa bude financována z vlastních a dalších zdrojů – veřejná sbírka Horizonty (transparentní účet FIO BANKA – viz níže), veřejná sbírka Mč Praha 20 (transparentní účet),  platforma DARUJME.cz – viz níže.
    Všem dárcům – současným i budoucím moc děkujeme.

Současná podoba domu

Vizualizace rekonstrukce

  • Náklady na 1. etapu se odhadují na 5,3 mil. Kč, přičemž nám byla poskytnuta dotace ve výši 4,8 mil. Kč.
  • Ve 2. etapě bude řešena částečná bezbariérovost objektu v podobě nájezdové rampy do přízemního podlaží – viz vizualizace. Zde se náklady odhadují na 2,5 mil. Kč.

Etapa 1 – boční pohled                                     Etapa 1 – pohled z ulice                                  Etapa 2 – boční pohled                                    Etapa 2 – pohled z ulice

Můžete přispívat i přes platformu Darujme.cz

Platforma Darujme.cz je největší platformou pro online darování v České republice. Je to další způsob, jakým můžete váš příspěvek poslat.

Chci přispět


Číslo účtu (Fio banka)
77733317/2010
Variabilní symbol: 201

Adresa

Koněvova 151/24
130 00 Praha 3

Telefon

+420 222 580 138 – pevná linka
+420 604 22 33 88 – mobil

Email

kancelar@diakonie.cz.cz
reditel@diakonie.cb.cz

Napište nám

Chcete se nás na něco zeptat? Nebo něco sdělit? Určitě se nám ozvěte, buď přes kontakty výše, nebo přes tento formulář.