Lepší domov - lepší život

Projekt rekonstrukce chráněného bydlení na Xaverově.

Co je projekt Lepší domov?

  • Účelem projektu je zkvalitnit kapacity pro posílení poskytování pobytové sociální služby chráněného bydlení a předcházet bezdomovectví osob se zdravotním postižením a mentálním postižením v hlavním městě Praha.
  • Záměrem projektu je v rámci 1. etapy projektu zajistit podmínky pro kvalitní osobní a komunitní život klientů sociální služby Chráněného bydlení v Xaverově.
  • Během 1. etapy proběhne rekonstrukce objektu a změna v dispozičním uspořádání tak, že vzniknou 3 bytové jednotky se sociálním zařízením, další pokoj a kancelář se sociálním zařízením pro personál. Budou provedena opatření pro postupné zajištění bezbariérovosti objektu a opatření pro snížení energetické náročnosti objektu. Navíc, sociální zařízení a koupelna v 1. nadzemním podlaží bude bezbariérová.

Vizualizace rekonstrukce

  • Náklady na 1. etapu se odhadují na 5,3 mil. Kč, přičemž aktuálně máme podanou žádost o dotaci z fondů EU ve výši 4,8 mil. Kč.
  • Ve II. etapě bude řešena částečná bezbariérovost objektu v podobě nájezdové rampy do přízemního podlaží – viz vizualizace. Zde se náklady odhadují na 2,5 mil. Kč.

Můžete přispívat i přes platformu Darujme.cz

Platforma Darujme.cz je největší platformou pro online darování v České republice. Je to další způsob, jakým můžete váš příspěvek poslat.

Chci přispět


Číslo účtu (Fio banka)
77733317/2010
Variabilní symbol: 201

Adresa

Koněvova 151/24
130 00 Praha 3

Telefon

+420 222 580 138 – pevná linka
+420 604 22 33 88 – mobil

Email

kancelar@diakonie.cz.cz
reditel@diakonie.cb.cz

Napište nám

Chcete se nás na něco zeptat? Nebo něco sdělit? Určitě se nám ozvěte, buď přes kontakty výše, nebo přes tento formulář.