Aktuality

O domově

Domov Bethesda je jedním ze 3 středisek Diakonie CB, je koncipován jako pobytové zařízení pro seniory a je umístěn v zahradním areálu ve Chvalech v Praze 20 – Horní Počernice. Součástí areálu jsou i parkové plochy a procházkové a rehabilitační okruhy s jezírky.

Kapacita – 33 lůžek

Pokoje obyvatel jsou jedno a dvoulůžkové, v základním vybavení je malá kuchyňská linka, vestavěná skříň v chodbě, polohovatelná postel, noční stolek, židle, stůl, samostatné hygienické zařízení – sprcha, umyvadlo a WC. U každého pokoje je balkon. Klient si pokoj může dovybavit drobnými věcmi – rádio, TV, lednička apod.

V přízemí je jídelna a malá společenská místnost, ve 2. a 3. patře na chodbu navazuje venkovní terasa. Budova je bezbariérová, k dispozici jsou 2 výtahy.

V domově je zajištěno stravování, úklid a údržba, praní prádla, zdravotní a ošetřovatelská péče. Jednou týdně zde ordinuje praktická lékařka. Jsou poskytovány i služby sociální, poradenství, kontakt s úřady a příbuznými, rehabilitace.

Protože se jedná o křesťansky orientované zařízení, je zde zajištěna i duchovní péče a nedělní bohoslužby. K dispozici je také nemocniční kaplan.
Součástí volnočasových aktivit je ergoterapie. Do domova dochází kadeřnice, pedikérka a masér.