Cesty z města

Cesty z města

Na podporu volnočasových aktivit klientů Střediska Černý Most jsme na začátku roku 2017 zřídili samostatnou veřejnou sbírku pod názvem „Cesty z města“. Bližší informace o projektu a možnostech podpory naleznete na samostatných stránkách ZDE.

Děkujeme za podporu.

AKTUÁLNÍ AKTIVITY FINANCOVANÉ ZE SBÍRKY:

Pobyt v kempu Buňkov u Přelouče

30. 9. – 3. 10. 2019

Tento podzimní výlet se uskutečnil již za více deštivého počasí, účastníci měli ale štěstí, že se před deštěm vždy včas schovali. Pobytu se nakonec zúčastnili 3 klienti, jedna klientka onemocněla, a 4 pracovníci.

První den navštívili zámek Karlova Koruna, patřící rodu Kinských. Foukal velký vítr, že se i větve stromů v zámeckém parku lámali. V parku potkali několik pávů a dokonce pávici s mladými. Na zámku měli na schody schodolez, a tak se dostali do prvního patra. Provázela je velmi milá paní se zajímavým výkladem.

Po občerstvení v restauraci doleji do kempu a ubytovali se. Apartmán byl dobře bezbariérový. Po večeři už jen odpočívali a trochu si zazpívali.

Další den se vypravili na procházku lesem. Krajina je zde téměř jen rovná, takže žádné výšlapy se nekonaly. Využili místní vozíčkářskou trasu, ale záhy se ukázalo, že cesta je dosti rozbitá a kamenitá. I zde našli pár hub a tak před večerním opékáním buřtů na ohníčku si dali zase smaženicový předkrm.

Další den hodně pršelo, ale v krátké přestávce se vydali na výlet autem k zámku Choltice. Uvítal je zde moc příjemný kastelán a osobně je  provedl. Také je zachránil, když jednomu klientovi upadlo přední kolečko u vozíku. I zde zavítali do restaurace před návratem do kempu k večeři.

A už byl poslední den. Opět balit a balit. Měli ale ještě naplánovanou cestu do zámku v Pardubicích. Šli jsme se podívat na výstavu Doba plastová, dost se nám líbila.

Ikdyž převážnou část pobytu pršelo a byla zima, myslím, že si ho účastníci i tak užili a těšíme se příště!

Pobyt v agropenzionu Kadeřávek na Vysočině

20. – 22. 8. 2019 

Na pobyt se v půjčené dodávce vypravili 4 klienti na vozíku a 4 pracovníci Střediska. Cestou se zastavili v zámeckém muzeu ve Žďáru nad Sázavou a v pozdním odpoledni se ubytovali v apartmánech v penzionu. Po večeři se vypravili na krátkou obhlídku vesničky a poslouchali cestovatelské vyprávění z nahrávky.

Ráno si vyzvedli čerstvě upečené buchty, ale protože silně pršelo, na výlet vyrazili až po poledni. Cesta měřila 12km a většina jí vedla do vysočinských kopců. Cestou v lese našli plantáže hříbků, a tak před večeří jako předkrm měli smaženici. Večer se nesl v odpočinkovém duchu po náročné cestě.

Další den ráno jsme se museli brzy zabalit a ubytování opustit, a zamířili ještě na návštěvu městečka Polná. Na náměstí se naobědvali a krátce si prohlédli zámek a muzeum hodin.

1. Program Letních aktivit Centra denních služeb Černý Most – jednodenní výlety po Praze i České Republice

PicMonkey Collage_výlety

 2. Týdenní pobyt u moře v italském Jesolo

PicMonkey Collage_pag

 3. Víkendové pobyty – Líchovy, Brno i další zajímavá místa

PicMonkey Collage_líchovy