Warning: preg_match(): Compilation failed: nothing to repeat at offset 1 in /srv/webdata/cb.cz/cmost/public_html/wp-includes/class-wp.php on line 233

Warning: preg_match(): Compilation failed: nothing to repeat at offset 1 in /srv/webdata/cb.cz/cmost/public_html/wp-includes/class-wp.php on line 234
Sbor a Církev bratrská - Církev bratrská Chvaly

Sbor a Církev bratrská

Sbor ve Chvalech

Sbor Církve bratrské ve Chvalech (oficiálně zatím nazývaný Církev bratrská Černý Most) je relativně mladým společenstvím. Byl založen v roce 2002 kazatelem Tomášem Grulichem a své zázemí má v prostorách pronajímaných od studentské koleje PTH. Od léta 2016 je kazatelem sboru Pavel Mošner (dříve v CB Praha 2).

Sbor má dnes kolem 70 členů. Nejsilněji je zastoupena střední generace, máme velkou skupinu dětí různých věkových kategorií, studenty i seniory, lidi kteří vyrůstali v církvi, i ty, kteří se stali křesťany jako dospívající či dospělí.

Při sboru Církve bratrské na Černém Mostě byla založena misijní stanice na sídlišti Rajská Zahrada.

Stanici vede kazatel Pavel Trefný.

Církev bratrská

Církev bratrská je větví křesťanské církve navazující na českou i světovou reformaci. Tvoří ji otevřená společenství lidí, kteří věří v Ježíše Krista jako Božího Syna a svého zachránce, přijímají Bibli za měřítko víry, učení i života. Sbory Církve bratrské vidí svůj úkol ve vyznávání křesťanské víry, ve vedení k této víře, ve vytváření společenství věřících a v praktické pomoci potřebným lidem.

Vyznání víry Církve bratrské 
Web Církve bratrské