Warning: preg_match(): Compilation failed: nothing to repeat at offset 1 in /srv/webdata/cb.cz/cmost/public_html/wp-includes/class-wp.php on line 233

Warning: preg_match(): Compilation failed: nothing to repeat at offset 1 in /srv/webdata/cb.cz/cmost/public_html/wp-includes/class-wp.php on line 234
Varování před sektou Šinčchondži - Církev bratrská Chvaly

Varování před sektou Šinčchondži

Milí přátelé, sestry, bratři,

v posledních dnech se k nám z několika míst dostala znepokojivá zpráva, že některé sbory byly navštíveny misionáři z korejské sekty Šinčchodži. O nebezpečném působení této sekty psal např. kazatel naší církve Zdeněk Vojtíšek zde, další velmi kvalitní rozbor, o co v této sektě jde, najdete zde. Stanovisko k působení této sekty vydal i studijní odbor při Radě CB. 

Předseda Rady CB David Novák a první tajemník Rady CB Bronislav Matulík se na jeho žádost v nedávné době každý zvlášť osobně setkali s jedním z členů této sekty a hovořili o různých tématech souvisejících s Šinčchodži, mimo jiné i o misijních aktivitách uvnitř křesťanských církví. Jednou z věcí, která byla pro nás oba nová, bylo, že Šinčchodži vidí jako velmi důležitou část své misie evangelizaci křesťanů, kteří již jsou součástí místí církve. Šinčchodži v tom nevidí nic neetického. Naopak to má být pro křesťany požehnání, protože až skrze Šinčchodži mohou získat plné poznání, které jim církev dát nemůže. Církev je v jejich pojetí jakoby pole, do kterého bylo skrze Písmo zaséváno semeno, tedy určitý zárodek života, ale nic víc. Plné poznání a spasení dá až učení Šinčchodži, které svojí evangelizací uvnitř církve plní roli ženců, doslova andělů zně. Odmítnutí jejich učení znamená odmítnutí učení Božího posla a v konečném důsledku oddělení od Krista i na věčnosti. 

Jakkoli se nám může zdát učení této sekty bizarní, řada především mladých lidí, byla tímto učením oslovena a získána. Proto považujeme za důležité před touto sektou varovat a chránit naše sbory.

S přáním Božího vedení, ochrany a moudrosti

David Novák  

Bronislav Matulík