Potravinová a materiální pomoc POMPO

Od prosince 2016 se naše Pobočka Diakonie zapojila jako spolupracující subjekt partnera projektu Diakonie Církve bratrské do projektu „Potravinová a materiální pomoc nejchudším osobám II“, registrační číslo projektu CZ.30.X.X/0.0/0.0/16_004/0000008. Projekt je financován z prostředků Fondu evropské pomoci nejchudším osobám prostřednictvím Operačního programu potravinové a materiální pomoci a státního rozpočtu.

Doba realizace projektu:

  • Zapojení do projektu – prosinec 2016
  • Ukončení 1. fáze realizace projektu – 30. 9. 2018
  • Ukončení 2. fáze realizace projektu – 30. 9. 2020
  • Ukončení 3. fáze realizace projektu – 30. 9. 2023

OD 1. 7. 2023 DO 30. 9. 2023 BUDE VÝDEJ POTRAVINOVÉ I MATERIÁLNÍ POMOCI UZAVŘEN. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ!

Jak to funguje?

Objednáváme potraviny a hygienické potřeby z předem daného seznamu komodit a rozdáváme je potřebným v našem okolí z řad osob bez přístřeší, seniorů a osamělých lidí s nízkými příjmy, rodičů samoživitelů. Díky tomu, že projekt realizujeme již několik let, je možnost této pomoci známá našemu okolí. Část našich potřebných tvoří také rodiče, které na nás odkazuje sociální odbor Magistrátu města Brna.

Dodávky materiální pomoci probíhají několikrát ročně. Vzhledem k vysokému počtu potřebných a nedostatku pomoci během posledních několika let (z důvodu pandemie a přísunu uprchlíků před válkou) se může stát, že přes veškerou naši snahu o rovnoměrnou distribuci pomoci co největšímu počtu osob některé komodity dojdou.

Kromě dodávek z projektu občas dostaneme předměty k distribuci od dárců a těm pak hledáme nový domov – obvykle jde o oblečení, domácí nebo školní potřeby. Předměty přijímáme na základě předchozí domluvy dle skladových možností.

Co materiální pomoc obsahuje?

  • Trvanlivé potraviny: hrách, čočka, fazole, rýže, těstoviny, pytlíkové polévky, masové konzervy, džem, mouka, olej, čaj, dětské výživy, apod.
  • Hygienické potřeby: savo, dezinfekce, prostředek na nádobí, šampon, sprchový gel, mýdlo, prací prostředek, zubní pasta, zubní kartáček, gel na holení + holítka, pleny pro dospělé, apod.
  • Oblečení: ponožky, spodní prádlo, jiné oblečení (občas dostáváme oblečení i od dárců)
  • Domácí potřeby: hrnec, pánev, smetáček a lopatka, apod. (obsahují pouze některé dodávky)
  • Školní potřeby: pastelky, sešity, fixy, slohy, apod. (obsahují pouze některé dodávky)

Kromě materiální pomoci obdarovaným nabízíme přátelství, nabídku různých generačních setkání, poradenskou pomoc či psychoterapii. Tímto způsobem jsme poskytli pomoc asi 650 potřebným osobám a rozdali jsme zboží v hodnotě cca 2 200 000,- Kč.

Máte kolem sebe chudého potřebného člověka?

Můžete s ním přijít k nám.

Domluvte se s námi telefonicky nebo mailem na schůzce. Rádi pomůžeme.

Koordinátorka materiální pomoci: Marine Serobyan; e-mail: brno@diakonie.cb.cz

Vedoucí pobočky: Mgr. Miriam Kohoutová, DiS., tel.: 736 478 678

OD 1. 7. 2023 DO 30. 9. 2023 BUDE VÝDEJ POTRAVINOVÉ I MATERIÁLNÍ POMOCI UZAVŘEN. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ!